Як новачку освоїтися на новій роботі – поради експерта HR

Новий колектив, новий керівник, нові правила, незвична обстановка … Перший день на новому місці – завжди стрес, будь то дитячий сад, школа, інститут або робота, навіть п’ята або десята в житті. Як подолати страхи і легко освоїтися на робочому місці?

1. Подивіться своїм страхам «в обличчя» – сформулюйте їх. Найстрашніше – боятися невідомості, тому спробуйте заздалегідь визначити, чи мають ваші страхи якусь підставу. Наприклад, ви боїтеся не сподобатися колегам. Запитайте себе – чому? Можливо, половина ваших побоювань – безпідставні. Коли «ворогів» в два рази менше, боротися стає значно простіше.

2. Подумки програйте ситуацію з ваших страхів. Уявіть, що найгірше з вами вже сталося – вас не злюбив начальник. Що ви будете робити? А якщо все піде по кардинально протилежної сценарієм: керівник – мудрий і тактовний, колеги – ввічливі і доброзичливі, робоче місце – сучасне і зручне? Зафіксуйте в своїй голові саме таку картинку.

3. Будьте бездоганні – від костюма до манер. Підготуйте одяг заздалегідь, беручи до уваги особливості саме цього місця роботи. У перший день – ніяких веселих принтів і джинсів з дірками на колінах (так само як і в другій, і в наступні, особливо якщо це – класичний офіс). Так ви будете почувати себе впевненіше, і це помітять колеги і начальство.

4. Будьте відкриті і доброзичливі, але не нав’язливі. Не варто в перший день намагатися заручитися підтримкою всіх, відразу ж з кимось подружитися, тим більше підлещуватися і лізти зі шкіри геть. Те ж саме стосується роботи – не звалювати на себе занадто багато, ніхто не чекає від вас зірок з неба в перший же день.

5. Більше слухайте і будьте уважними, вбирає нову інформацію. Покажіть, що ви зацікавлені в цій роботі і хочете зрозуміти всі нюанси. Чи не намагайтеся втримати в голові все, записуйте.

Три моменти, які варто з’ясувати в перший же день:

• посадові інструкції: які обов’язки на вас покладаються і в якому обсязі;

• правила внутрішнього розпорядку, наприклад, чи можна пити чай-каву на робочому місці, скільки разів можна вийти на «перекус»;

• дрібниці, безпосередньо не відносяться до роботи, наприклад, говорити по телефону на особисті теми в загальному кабінеті не варто і т.д.

6. Не запізнюйтесь ні в перший день, ні в другій. Точність – ввічливість королів.

7. Заведіть нову звичку, – наприклад, прагнення до порядку. Перші дні на новій роботі – прекрасна можливість подолати слабкості з вашого минулого досвіду. Наприклад, удосконалити навички тайм-менеджменту.

8. Проявляйте активність. Будьте присутніми на зборах і не бійтеся висловлюватися. Станьте експертом в своїй сфері, і колеги будуть знати, до кого звертатися в майбутньому.

А ось чого не варто робити ні в якому разі – погано відгукуватися про колишніх колег і клієнтів, навіть якщо це роблять ваші нові колеги. Так ви не тільки не «увіллєтеся» в колектив, а й заробите славу пліткаря.

Головне – пам’ятайте: все досвідчені співробітники колись були новачками!

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *