В Україні з 1 липня підвищаться пенсії: кому і на скільки

Українські пенсіонери, які зараз отримують мінімальну пенсію, з 1 липня почнуть отримувати більше, так як це передбачено в законі про держбюджет на 2018 рік. Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду.

Також надбавка очікує тих, у кого великі пенсії, які перевищують 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних, так як прожиткові мінімуми з 1 липня теж збільшиться.

За словами директора департаменту пенсобеспеченія Пенсійного фонду Олени Охріменко, з 1 липня мінімальна пенсія для тих, у кого є необхідний стаж роботи (25 років для чоловіків і 20 років для жінок), буде не менше 1 434 грн в місяць. Зараз мінімальна пенсія – 1373 грн. Тобто підвищать її мінімум на 1 грн (тим, у кого, наприклад, тисяча чотириста тридцять три грн), максимум – на 61 грн.

За даними Пенсійного фонду, мінімальну пенсію зараз отримують близько 300 тисяч пенсіонерів з 11,7 млн, або 2,6%. У решти пенсії вище хоча б на 1-2 грн, за вирахуванням 89 тисяч соціальних пенсіонерів, яким платять 30% мінімальної пенсії (412 грн), так як у них немає навіть мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії. Але в зв’язку з підвищенням мінімальної пенсії соцпенсіонери також отримають з липня на 18 грн більше.

Також надбавка до пенсії очікує приблизно 10 тисяч українців, які заробили собі на старість більше, ніж 10 мінімальних пенсій. Зараз вони можуть розраховувати не більше, ніж на 13 730 грн, навіть якщо пенсія у них набагато більше, але з 1 липня вони будуть отримувати не більше 14 340 грн. Тобто надбавка складе від 1 до 610 грн. А для тих, хто заробив собі пенсію вище 1 434 грн, але нижче 13 730 грн, нічого не зміниться, за винятком отримують надбавки до пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму.

 

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що українці, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, отримають пенсійні виплати в повному розмірі після повернення цих районів під контроль Києва.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *