В Києві відбувся саміт по деокупації Кримська платформа за участі 46 країн

В День прапора 23.08.2021 в Києві відбувся наймасштабніший міжнародний саміт ініційований Україною – Кримська платформа.  Як підсумував президент України Володимир Зеленський, крім 46 підписів учасників саміту, сподівається на приєднання інших країн до документу:

“Я обіцяю, що в декларації самміту, який засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника Російської Федерації. Скоріш за все, цей підпис буде на останньому саміті Кримської платформи у Ялті”.

Найяскравішим виступом на саміті став спітч Лідера Меджлісу Кримсько-татарського народу Мустафи Джемілєва: “Царство шакалів буде продовжуватись до тих під, поки не прокинуться і піднімуться на ноги леви. Ми дуже сподіваємось, що світове співтовариство скоро підніметься на ноги, щоб на нашій землі запанувало право, а не груба сила”.

– Царство шакалов продолжается до тех пор, пока не проснутся и не поднимутся на ноги львы. Мы очень надеемся, что мировое сообщество скоро поднимется на ноги, чтобы на нашей земле воцарилось право, а не грубая сила, – заявил он.

“(Вони, – ред.)…під тиском окупантів вимушені знову покидати свою батьківщину. За минулі 7,5 років їм (російській владі, – ред.) вдалося вижити близько 30 тис. кримських татар, а завезли до Криму від 600 тисяч до півтора мільйона російських громадян”, – сказав Джемілєв.

“Ми були певні, що світова спільнота, насамперед ядерні країни – підписанти Будапештського меморандуму, вживатимуть найрішучіших заходів для приборкання агресора. Але цього не сталося. Ми, звісно, вдячні світовій спільноті за ухвалення резолюцій, Генасамблеї ООН і міжнародним організаціям за вимоги припинити окупацію Криму, вдячні за ті санкції, які наклали на країну-агресора. Однак усього цього для звільнення Криму від окупації виявилося недостатньо”, – додав він.

За словами Джемілєва, ООН виявилася неспроможною і не буде спроможною запобігати агресії і припинити її, захоплення чужих територій і міжнародний бандитизм, поки агресор матиме право вето в Раді Безпеки – ключовій структурі ООН.

Джемілєв зауважив, що президент Франції Емманюель Макрон нещодавно сказав, що вторгнення Росії в Україну стало наслідком необґрунтованої довіри західних країн до Росії і що потрібно чітко визначити червоні лінії для Росії.

Вперше на міжнародному рівні Росію визнали державою-окупантом. І відповідно до норм міжнародного гуманітарного права вона має припинити порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові Крим”, — зазначив Зеленський.

“Головним здобутком” саміту український президент назвав той факт що “він відбувся”: “Це вже не слова, це вже не анонси. Це вже реальний майданчик, який почав роботу”. Зеленський підсумував саміт, перефразувавши Мустафу Джемільова: “Вірю, що тут зібрались леви!”.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *