Рада прийняла історичний закон про українську мову

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила 278 голосами історичний Закон №5670-д про викорстання і захист української мови як державної.

Закон впроваджує використання української мови у широких сферах нашої держави: публічному просторі, державному та комунальних секторах, в сфері обслуговування, в підписах і маркування товарів і послуг. У театральних виставах і при дубляжі кінофільмів. На телебаченні, в інтернеті і друкованих ЗМІ. Держава гарантує право на отримання освіти державною мовою.

Посадові особи вільно повинні розмовляти українською, наприклад, президент, голова парламенту і його заступники, прем’єр-міністр і віце-прем’єри, голови всіх міністерств і державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та медпрацівники.

ЗМІ і сайти можуть видаватися на декількох мовах. Але в першу чергу – на державній мові. У кожному місці поширення друкованих ЗМІ україномовних газет і журналів має бути не менше 50%. Можна видавати газету або журнал в двох або більше мовних версіях, одна з яких повинна бути державною мовою. Сайти за замовчуванням спочатку завантажуються на українському, але можуть мати також інші версії.

Видавець повинен видавати українською не менше 50% від усіх виданих ним протягом року книжкових видань. Якщо клієнт закладу просить спілкуватися з ним українською – це прохання повинне бути виконане. Якщо клієнт просить обслуговувати його на іншій мові, яка є прийнятною для обох сторін – це прохання повинно бути виконано.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *