На першому російському каналі показали альтернативну історію Київської Русі

В ефір найрейтинговішого каналу Росії потрапив уривок з докумнетального фільму “Україна. Повернення своєї істрорії” авторства українського журналіста татарського походження Акіма Галімова. Він у 2016 з групою ентузіастів почав проводити предметні дослідження археологічних знахідок та первинних документів про історію Київського князівства.


Мільйонній російській аудиторії на першому каналі в ток-шоу показали версію історії, де богатир Ілля Муромець прибув до Києва, не з міста  Муром, що у Володимирській області РФ за 1170 км від столиці, а з українського міста Морівськ в Чернігівській області, що за 120 км від Києва. В первиному літописі тисячолітньої давності записано, що Ілля з Мурома “до Києва їхав три дні”. Саме три дні необхідно було їхати верхи на коні 120 км в той час. Для того, щоб подолати відстань у 1170 км в ті часи – необхідно було скакати мінімум 29 днів. Автор картини “Богатирі” В. Васнєцов, на яку посилається ведучий програми намалював її у 19 сторіччі. В древньокиївських рукописах запис про Іллю Муравленіна вперше з’являється в 1574 році і описує події, які відбулися на 4 століття раніше.

Участники ток-шоу сприйняли негативно показану інформацію. Так як класичні знання пострадянських громадян базуються на радянській школі. А автори фільму віднайшли дипломованих істориків з українських музеїв, які озвучили версії фактологічної історії на основі збережених артефактів.

Докумнетальний фільм “Україна. Повернення своєї істрорії” став доступний широкій аудиторії рік назад в серпні 2016. Вперше показано в ефірі українського телеканалу “1+1”. Також автори документального фільму змогли за допомогою європейських лабораторій та експертів відтворити портрет гетьмана Івана Мазепи, який був спотворенний радянською цензурою. Акім Галімов та його команда працюють над наступними документальними фільмами, де досліджується походження Київських князів і княжних на основі зберігшихся данних в європейських музеях та соборах.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *